Były kapitan reprezentacji Polski radzi młodszym kolegom. „Najważniejsze to być sobą”

Reprezentacja Polski we wtorek zainauguruje mundial meczem z Meksykiem. Biało-czerwonym rad udzielili byli kadrowicze.

22 listopada reprezentacja Polski rozpocznie walkę o pierwszy awans z grupy na mundialu w XXI wieku. Biało-czerwoni próbowali dokonać tego trzykrotnie. Nie udało się w 2002, 2006 oraz 2018 roku. W pierwszych z dwóch wymienionych turniejów udział brał Michał Żewłakow, Były kapitan kadry twierdzi, że Meksyk jest jak najbardziej w zasięgu podopiecznych Czesława Michniewicza.

– Najważniejsze, żeby piłkarze byli sobą, żeby wykrzesali z siebie maksimum tego, co potrafią. W ciężkich momentach są nerwy i emocje, ale nie można bać się porażki. Trzeba zrobić wszystko, żeby wygrać mecz. Nawet jeśli przegra się z zespołem, który jest lepszy, pokazując trochę dobrego futbolu, chęci i ambicji, jest inny odbiór. Uważam, że można pokonać takie drużyny, jak Meksyk czy Arabia Saudyjska. Najgorzej jest wtedy, gdy oprócz tego, że przegrywasz, masz poczucie, że nawet się nie spróbowało – twierdzi były kapitan reprezentacji Polski.

Rady dla młodszych kolegów ma też Maciej Żurawski, który również był uczestnikiem mundialu w 2002 i 2006 roku.

– Najważniejsze, to nie nakładać na siebie zbyt dużej presji związanej z tym, że to nie wiadomo jaki turniej. Oczywiście, mistrzostwa świata są czymś wyjątkowym, ale istotne, żeby ich nie przeceniać. Na końcu chodzi o rozegranie meczu na tych samych zasadach, w których jest jedenastu zawodników, jest przeciwnik, dwie bramki, założenia taktyczne. Dlatego ważne, żeby nie stwarzać w swoich głowach dodatkowej bariery – powiedział były napastnik reprezentacji Polski.

Fortuna 1 Liga (478) Jagiellonia Białystok (324) Legia Warszawa (560) PKO BP Ekstraklasa (1074) PZPN (429) reprezentacja Polski (940) transfery (344)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.