Lech Poznań wypożyczył utalentowanego piłkarza do klubu z Fortuna 1 Ligi. Pójdzie drogą Kuby Modera?

Maksymilian Pingot został wypożyczony na półtora roku z Lecha Poznań do Odry Opole.

Maksymilian Pingot urodził się w Koninie i tam w barwach miejscowej Sparty stawiał pierwsze piłkarskie kroki. W 2016 roku trafił do Akademii Lecha Poznań. Pokonywał kolejne szczeble juniorskiej piłki, przez drużynę rezerw, a od stycznia 2022 roku został zawodnikiem
pierwszego zespołu „Kolejorza”.

– Maks to chłopak, który dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi i jako środkowy obrońca potrafi udanie wprowadzać piłkę i zagrać celne podanie między liniami. Oprócz tego gra bardzo agresywnie – tak klubowym mediom Lecha charakteryzował gracza trener indywidualny Dariusz Dudka.

– Maksymilian to utalentowany środkowy obrońca, który już pokazał się z doskonałej strony, potrzebuje jednak dalszej regularnej gry, żeby się piłkarsko rozwijać. Wiosną miałby problemy, żeby przebić się do składu pierwszej drużyny, ponieważ mamy czterech bardzo doświadczonych stoperów, każdy ma za sobą występy w narodowych barwach, a trzech z nich to wciąż aktualni reprezentanci. Bartek Salamon wraca do nas po kontuzji i bez wątpienia robi się kłopot bogactwa. Dlatego w przypadku Maksa zdecydowaliśmy się na sprawdzoną przez nas ścieżkę wypożyczenia, taką drogę przeszło i przejdzie wielu naszych wychowanków. Pingot trafia do Odry Opole, w której niegdyś był choćby Kuba Moder, więc wypada życzyć naszemu młodemu graczowi, żeby poszedł tą samą drogą, co obecny pomocnik Brighton – mówi Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha.

19-latek doświadczenie w piłce seniorskiej zdobywał w eWinner 2. Lidze. W rezerwach Lecha uzbierał w dwóch poprzednich sezonach 37 meczów, a jeśli weźmiemy pod uwagę również obecne rozgrywki – ta liczba wzrasta do 44.

Prawdziwy chrzest bojowy przeszedł jednak już w pierwszej drużynie mistrzów Polski. Zadebiutował 9 lipca minionego roku przy Bułgarskiej w starciu o Superpuchar z Rakowem Częstochowa (0:2). Potem dorzucił do tego również pięć gier w PKO BP Ekstraklasie, w tym cztery od pierwszej minuty. A na deser doszły również trzy starcia w europejskich pucharach, w tym sierpniowy dwumecz z luksemburskim Dudelange (2:0 i 1:1), który dał awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

Pingot został wypożyczony do zajmującej 16. pozycję w Fortuna 1 Lidze Odry Opole na półtora roku. Lech Poznań zagwarantował sobie jednak prawo skrócenia tego transferu czasowego w każdym z okienek transferowych.

Źródło: Lech Poznań

Czesław Michniewicz Fortuna 1 Liga Jagiellonia Białystok Lech Poznań Legia Warszawa PKO BP Ekstraklasa PZPN Raków Częstochowa reprezentacja Polski Robert Lewandowski transfery Wieczysta Kraków

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.