Lider eWinner II ligi wypożyczył zawodnika z Warty Poznań

Pomocnik Warty Poznań, blisko 21-letni Mikołaj Rakowski spędzi drugą część obecnego sezonu w Kotwicy Kołobrzeg. Do drużyny lidera eWinner II ligi został wypożyczony bez opcji wykupu.

– Wypożyczenie Mikołaja to kolejny krok w kierunku rozwoju tego zawodnika. Jest w takim momencie, że potrzebuje jak najwięcej gry, a walka z drużyną o awans do I ligi wydaje się być teraz najlepszym środowiskiem dla naszego wychowanka. Mikołaj ma już za sobą regularne treningi z pierwszą drużyną i debiut w Ekstraklasie, co pokazuje, że w niego wierzymy i na niego liczymy – mówi Tomasz Pasieczny z Warty Poznań.

Mikołaj Rakowski pochodzi ze Śremu i na początku przygody z piłką nożną trenował w tamtejszych klubach: Szóstce oraz UKS. Jako 13-latek trafił do Akademii Warty Poznań, z której w latach 2019-2021 był wypożyczony do Lechii Gdańsk. Latem 2021 roku podpisał trzyletni kontrakt z Wartą Poznań, następnie został wypożyczony do Unii Swarzędz – spędził w niej rundę jesienną sezonu 2021/22. W kwietniu 2022 roku zadebiutował w PKO Bank Polski Ekstraklasie, gdy wszedł na ostatnie minuty meczu wyjazdowego z Lechią Gdańsk.

W obecnym sezonie zagrał 30 minut przeciwko Wiśle Płock w spotkaniu ligowym, a także 7 minut w pojedynku pucharowym z GKS Jastrzębie.

Po zakończeniu rundy jesiennej Mikołaj Rakowski trenował z zespołem Kotwicy Kołobrzeg, która jest rewelacją rozgrywek eWinner II ligi. Po 19 meczach beniaminek jest na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem 38 pkt i przewagą 3 pkt nad wiceliderem, KKS 1925 Kalisz. W Kotwicy występują m.in. byli zawodnicy Warty Poznań: Dominik Chromiński i Michał Cywiński.

Źródło: Biuro prasowe Warta Poznań S.A.

Czesław Michniewicz Fortuna 1 Liga Jagiellonia Białystok Lech Poznań Legia Warszawa niższe ligi PKO BP Ekstraklasa platforma Viaplay PZPN Raków Częstochowa ranking popularności reprezentacja Polski Robert Lewandowski transfery Wieczysta Kraków Wisła Kraków Śląsk Wrocław

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.