Mecz towarzyski z Chile odwołany przez wybuch w Przewodowie? Jest odpowiedź PZPN

Po eksplozji w Przewodowie media w Chile są zaniepokojone i zastanawiają się nad bezpieczeństwem meczu reprezentacji tego kraju z Polską. Ten ma zostać rozegrany 16 listopada w Warszawie. 

5 listopada około godziny 15.40 doszło do eksplozji w Przewodowie, niedaleko granicy z Ukrainą. W wyniku wybuchu rakiety lub rakiet, które miały spaść na miejscowość, zginęło dwóch mężczyzn. Prezydent Andrzej Duda zdecydował o zwołaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

„Wstępne ustalenia wskazują, że w Przewodowie eksplodował we wtorek pocisk ukraińskiej obrony przeciwrakietowej, który został wystrzelony w kierunku rakiety nadlatującej z Rosji i omyłkowo trafił w terytorium Polski” – pisze agencja AP.

Zdarzenia wywołały wiele zaniepokojenia w Chile. Tamtejsze media obawiają się o bezpieczeństwo swoich piłkarzy, którzy przebywają w Warszawie. Serwis „El Desconcierto” poddaje w wątpliwość to, czy mecz w ogóle dojdzie do skutku.

„Ta sytuacja może mieć wpływ na mecz, który La Roja rozegra z reprezentacją Polski. Wysokie napięcie międzynarodowe wywołane tym wydarzeniem stawia pod znakiem zapytania, czy spotkanie się odbędzie” – czytamy.

„Na mniej niż 24 godziny przed planowanym meczem pomiędzy reprezentacją Chile a Polską nadal nie ma jasności co do tego, co stanie się ze spotkaniem. A to dlatego, że we wtorek dwa pociski spadły na miasto Przewodów we wschodniej Polsce. Atak zakończył się śmiercią dwóch cywilów i wywołał alarm polskiego rządu, członka NATO” – pisze „El Desconcierto” 

„Na razie polski rząd spotyka się, analizując decyzje, które mają zostać podjęte. Ta sytuacja może mieć wpływ na mecz, który La Roja rozegra z reprezentacją Polski. Wysokie napięcie międzynarodowe wywołane tym wydarzeniem stawia pod znakiem zapytania, czy spotkanie się odbędzie, biorąc pod uwagę skalę ataku i możliwe reperkusje, jakie może nieść Jak dotąd polskie władze nie wydały oficjalnego oświadczenia, a ANFP nie wyjaśniło, czy spotkanie może zostać odwołane.” – podsumowuje chilijski portal.

Doniesienia mediów z Chile dla Przeglądu Sportowego Onet skomentował rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej, Jakub Kwiatkowski.

– Nic takiego nie ma miejsca – stwierdził krótko.

Mecz Polska – Chile rozpocznie się o godz. 18.00 na stadionie Legii w Warszawie.

Czesław Michniewicz (174) Fortuna 1 Liga (467) Jagiellonia Białystok (305) Lech Poznań (226) Legia Warszawa (547) niższe ligi (140) PKO BP Ekstraklasa (1028) platforma Viaplay (156) PZPN (425) Raków Częstochowa (156) reprezentacja Polski (910) Robert Lewandowski (181) transfery (331) Wieczysta Kraków (251) Śląsk Wrocław (143)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.