Mecz towarzyski z Chile odwołany przez wybuch w Przewodowie?

Po eksplozji w Przewodowie chilijskie media zastanawiają się nad bezpieczeństwem meczu z Polską. Ten ma zostać rozegrany 16 listopada w Warszawie. 

5 listopada około godziny 15.40 doszło do eksplozji w Przewodowie, niedaleko granicy z Ukrainą. W wyniku wybuchu rakiety lub rakiet, które miały spaść na miejscowość, zginęło dwóch mężczyzn. Prezydent Andrzej Duda zdecydował o zwołaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

„Wstępne ustalenia wskazują, że w Przewodowie eksplodował we wtorek pocisk ukraińskiej obrony przeciwrakietowej, który został wystrzelony w kierunku rakiety nadlatującej z Rosji i omyłkowo trafił w terytorium Polski” – pisze agencja AP.

Zdarzenia wywołały wiele zaniepokojenia w nie tylko w Polsce. Chilijskie media obawiają się o bezpieczeństwo swoich piłkarzy. Serwis „El Desconcierto” poddaje w wątpliwość to, czy sparing w ogóle dojdzie do skutku.

„Ta sytuacja może mieć wpływ na mecz, który La Roja rozegra z reprezentacją Polski. Wysokie napięcie międzynarodowe wywołane tym wydarzeniem stawia pod znakiem zapytania, czy spotkanie się odbędzie” – czytamy.

„Na mniej niż 24 godziny przed planowanym meczem pomiędzy reprezentacją Chile a Polską nadal nie ma jasności co do tego, co stanie się ze spotkaniem. A to dlatego, że we wtorek dwa pociski spadły na miasto Przewodów we wschodniej Polsce. Atak zakończył się śmiercią dwóch cywilów i wywołał alarm polskiego rządu, członka NATO” – pisze „El Desconcierto” 

Chilijczycy oczekują na oficjalne stanowisko polskiego rządu. 

„Na razie polski rząd spotyka się, analizując decyzje, które mają zostać podjęte. Ta sytuacja może mieć wpływ na mecz, który La Roja rozegra z reprezentacją Polski. Wysokie napięcie międzynarodowe wywołane tym wydarzeniem stawia pod znakiem zapytania, czy spotkanie się odbędzie, biorąc pod uwagę skalę ataku i możliwe reperkusje, jakie może nieść Jak dotąd polskie władze nie wydały oficjalnego oświadczenia, a ANFP nie wyjaśniło, czy spotkanie może zostać odwołane.” – podsumowuje chilijski portal.

Źródło: Twitter

Czesław Michniewicz (174) Fortuna 1 Liga (468) Jagiellonia Białystok (306) Lech Poznań (226) Legia Warszawa (547) PKO BP Ekstraklasa (1031) platforma Viaplay (156) PZPN (425) Raków Częstochowa (157) reprezentacja Polski (910) Robert Lewandowski (181) transfery (331) Wieczysta Kraków (251)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.