Michał Kucharczyk wraca do Legii Warszawa. Zobaczymy go na boiskach III ligi

32-letni Michał Kucharczyk został zawodnikiem rezerw Legii Warszawa. Piłkarz, który w barwach pierwszej drużyny Wojskowych rozegrał 349 oficjalnych spotkań, związał się z drugim zespołem umową do 30 czerwca 2025 roku, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Kucharczyk urodził się 20 marca 1991 roku. Do Legii trafił w 2009 roku ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, ale pierwszy sezon spędził na wypożyczeniu w dotychczasowym klubie. W barwach Wojskowych występował od sezonu 2010/11 do końca rozgrywek 2018/19. W tym czasie rozegrał 349 oficjalnych spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 71 bramek. Razem z drużyną wywalczył pięć mistrzostw Polski i sześć Pucharów Polski.

Po odejściu z Legii reprezentował barwy rosyjskiego Uralu Jekaterynburg, Pogoni Szczecin i Paxtakor Toshkent z Uzbekistanu.

Kucharczyk na swoim koncie ma również dziewięć występów w reprezentacji Polski, w których zdobył jedną bramkę.

Doświadczony piłkarz dołącza do drużyny rezerw Wojskowych i wspomoże ją w walce o awans do II ligi. Po pierwszej części sezonu podopieczni trenera Piotra Jacka zajmują drugie miejsce w tabeli grupy pierwszej III ligi, z taką samą liczbą punktów, co liderująca Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Michał Kucharczyk w Legii Warszawa:

Mecze w Legii Warszawa: 349

Bramki w Legii Warszawa: 71

Mistrzostwo Polski: 5

Puchar Polski: 6

Mecze w reprezentacji Polski: 9

Źródło: legia.com

Fot. Jakub Wydra

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.