Prezes Concordii Elbląg o ustawianiu meczów. „Ci piłkarze już z nami nie trenują”

W Polsce znów mamy do czynienia z aferą dotyczącą ustawiania meczów. Wiele podejrzeń wzbudziło spotkanie pierwszej grupy trzeciej ligi pomiędzy Concordią Elbląg z Pilicą Białobrzegi. O tym, że rzeczywiście jest „coś na rzeczy” potwierdza prezes pierwszego z wymienionych klubów Sebastian Drewek w rozmowie z serwisem Goal.pl.

Mecz Concordii z Pilicą odbył się w Elblągu, 5 listopada. Goście wygrali 3:1, a sam przebieg spotkania oraz to, co działo się w jego trakcie u bukmacherów, wzbudziło wiele podejrzeń. Zespół z Białobrzegów otrzymał w pierwszej połowie dwa rzuty karne (w 5. i 38. minucie, oba wykorzystane). Zarówno pierwszą, jak i drugą jedenastkę sprokurował ten sam zawodnik, Ukrainiec gruzińskiego pochodzenia Badri Akubardia. Pierwszy za zagrania ręką, drugi za rzekomy faul przy linii bocznej pola karnego.

 „Przy stanie 0:2 pojawiło się mnóstwo zakładów na to, że jeszcze przed przerwą padnie kolejna bramka. Kursy zaczęły diametralnie spadać, a większość bukmacherów wycofała spotkanie ze swojej oferty. Jeden z największych europejskich bukmacherów jeszcze przed spotkaniem wycofał możliwość obstawiania wyniku do przerwy i wyniku końcowego. A w 26. minucie na osiem minut zawiesił wszelkie zakłady na ten mecz” – napisał Mateusz Miga z TVP Sport, który dotarł do szokujących informacji.

Z danych zebranych przez Mateusza Migę wynika, że w pierwszej połowie gracze aż 12,5 tys. euro postawili na to, że do końca I części gry wydarzy się „over 2.5”, czyli że padną minimum 3 bramki. Zakład cieszył się popularnością, nawet gdy spadały kursy. Jak się okazało, rzeczywiście tak się wydarzyło. Na przerwę Pilica schodziła z prowadzeniem 3:1. Z tych 4 goli aż 3 padły po rzutach karnych.

Sytuację skomentował Sebastian Drewek, prezes Concordii Elbląg.

– Rzeczywiście przebieg tego meczu był bardzo dziwny. Ale o tym, że było ono nieczyste, dowiedzieliśmy się, gdy w mediach pojawiły się informacje o zakładach. W zasadzie upewniliśmy się, że coś jest na rzeczy – mówi działacz w rozmowie z Goal.pl.

– Po spotkaniu z Pilicą, mając wiedzę o zdarzeniach bukmacherskich, przeanalizowaliśmy poprzednie nasze mecze i mamy podejrzenia, że nie po raz pierwszy taka rzecz wydarzyła się w grach z naszym udziałem – dodaje.

– Rozmawialiśmy o tej sprawie z PZPN-em. Sprawę przekazujemy do związku, gdzie działają odpowiednie komórki do zbadania tej sprawy. Odcinamy się całkowicie od tego procederu i deklarujemy pełną współpracę w wyjaśnieniu całego zdarzenia – podkreśla Sebastian Drewek.

– Nikogo nie wskazuję palcem, bo nikogo za rękę nie złapaliśmy i nie zamierzamy ferować wyroków. Ale poinformowałem grupę zawodników o naszej decyzji i ci piłkarze już z nami nie trenują. Jacy to zawodnicy? To będzie widać po składzie na kolejne spotkania – podsumował prezes Concordii.

Oświadczenie Concordii Elbląg:

„W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi dotyczącymi tzw. match-fixingu na poziomie III ligi oraz łączenia z tym zjawiskiem naszego klubu, Zarząd MMKS Concordia Elbląg deklaruje wszelką współpracę z odpowiednimi organami w celu zbadania i wyjaśnienia, czy takowa sytuacja miała miejsce w meczu 15 kolejki III ligi Concordia Elbląg – Pilica Białobrzegi. W tym celu Zarząd Klubu podjął decyzję o wystosowaniu oficjalnego pisma do Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN, z prośbą o zajęcie stanowiska i ewentualne wyjaśnienie sprawy. Ponadto jako Zarząd Klubu podjęliśmy niezwłoczne działania zmierzające do uświadomienia naszym zawodnikom, ewentualnej odpowiedzialności dyscyplinarnej oraz karnej w przypadku stwierdzenia „match-fixingu”. Stanowczo potępiamy tego typu proceder, stąd w obliczu pojawiających się informacji jesteśmy zainteresowani dogłębnym wyjaśnieniem tematu.”

***

Źródło: TVP Sport, Goal.pl

Czesław Michniewicz (174) Fortuna 1 Liga (467) Jagiellonia Białystok (305) Lech Poznań (226) Legia Warszawa (547) PKO BP Ekstraklasa (1028) PZPN (425) Raków Częstochowa (156) reprezentacja Polski (910) Robert Lewandowski (181) transfery (331) Wieczysta Kraków (251)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.