PZPN wydał komunikat ws. biletów na mecz Polska – Chile. „Federacja będzie zmuszona zwrócić się do właściwych organów”

Polski Związek Piłki Nożnej wydał komunikat nt. zamieszania z biletami na spotkanie Polska – Chile, które zostało przeniesione ze Stadionu Narodowego na Stadion Wojska Polskiego.

Spotkanie zostało przeniesione na Stadion Wojska Polskiego w Warszawie, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa Legia. Tym samym rozpoczął się nowy proces dystrybucji biletów, ale nie obyło się bez kontrowersji, ponieważ jeden z portali internetowych oferuje do odsprzedaży z zyskiem wejściówki na ten sparing.

Sprzedaż biletów na stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Nożnej miała rozpocząć się we wtorek rano, a ostatecznie system był otwarty już w poniedziałek przed północą. Wyżej wspomniana firma zajmującą się sprzedażą biletów miała wykupić znaczną część wejściówek i sprzedawać je po zawyżonej cenie. Tym razem ze względu na nieoczekiwaną zmianę obiektu spotkania bilety musiały być w wersji elektronicznej, a nie kartonikowej, co zwiększyło szansę na różnego rodzaju nielegalne praktyki. Na zamieszanie z biletami na starcie Polska – Chile zareagował PZPN.

Oficjalny komunikat PZPN-u

“Polski Związek Piłki Nożnej z oburzeniem przyjął informacje dotyczące nielegalnej dystrybucji biletów na mecz towarzyski Polska – Chile (16 listopada, godz. 18:00).

Ze względu na przeniesienie spotkania z PGE Narodowego na Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz, związaną z tą zmianą, koniecznością ponownej dystrybucji biletów, niemożliwa była sprzedaż w wersji kartonikowej. W związku z tym jedynym rozwiązaniem była elektroniczna wersja wejściówek.

Polski Związek Piłki Nożnej otrzymał informacje, że jeden z portali internetowych oferuje do odsprzedaży z zyskiem bilety na wyżej wymieniony mecz, organizowany przez PZPN. Tymczasem oficjalna sprzedaż biletów może odbywać się wyłącznie za pośrednictwem dedykowanego serwisu internetowego PZPN (tj. bilety.laczynaspilka.pl). Dochodzi więc do popełniania przez portal wykroczeń stypizowanych w art. 133 § 1 Kodeksu wykroczeń (zob. ustawa z dnia 20 maja 1971 – Kodeks wykroczeń; tekst jedn. Dz. U. z 2022 r., poz. 2151, z późn. zm.), zgodnie z którym: „Kto nabywa w celu odprzedaży z zyskiem bilety wstępu na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe albo kto bilety takie sprzedaje z zyskiem, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”.

W związku z powyższym, PZPN zażądał, aby portal internetowy, o którym mowa, niezwłocznie zaprzestał tego typu działalności. W przypadku nieuwzględnienia tego żądania, federacja będzie zmuszona zwrócić się do właściwych organów z wnioskiem o wszczęcie postępowania w sprawie popełnienia wykroczenia z art. 133 § 1 i 2 w zw. z art. 13 Kodeksu wykroczeń.

Polski Związek Piłki Nożnej kilkukrotnie zwracał się m.in. do policji i prokuratury z apelem o podjęcie odpowiednich czynności w tego typu sprawach. Prokuratura umorzyła jednak postępowanie. W związku z brakiem reakcji tych podmiotów, PZPN zmienił politykę dystrybucji biletów i wprowadził te w wersji kartonikowej. Przyniosło to zamierzony efekt. Jednakże teraz, ze względu na przeniesienie spotkania na Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i uruchomienie nowej sprzedaży biletów, sprzedaż w wersji kartonikowej nie była możliwa.

Dobro kibiców, ich ogromna satysfakcja z możliwości przeżywania sportowych emocji na żywo, zawsze była i będzie dla PZPN najważniejsza.”

Czesław Michniewicz (174) Fortuna 1 Liga (467) Jagiellonia Białystok (305) Lech Poznań (226) Legia Warszawa (547) PKO BP Ekstraklasa (1028) PZPN (425) reprezentacja Polski (910) Robert Lewandowski (181) transfery (331) Wieczysta Kraków (251)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.