Sensacyjna porażka Wieczystej Kraków!

Wieczysta Kraków nie wywalczyła awansu do ćwierćfinału Małopolskiego Pucharu Polski. W 1/8 finału podopieczni Sławomira Peszki po serii rzutów karnych doznali sensacyjnej porażki z Wiślanami Jaśkowice.

Wieczysta Kraków zaskoczyła składem. Trener Sławomir Peszko w wyjściowym składzie wystawił tylko jednego zawodnika, który zaczynał poprzednie spotkanie, z Podlasiem Biała Podlaska. Szansę otrzymali gracze, którzy rzadziej pojawiają się na boisku.

Wiślanie objęli prowadzenie w 25. minucie. Wieczysta wyrównała dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Faworyt z Krakowa praktycznie przez całe spotkanie musiał radzić sobie bez jednego zawodnika. Już w 10. minucie meczu czerwoną kartkę otrzymał bowiem Skrobański.

Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 1:1. W serii rzutów karnych lepsi byli gracze z Jaśkowic, którzy wygrali 4:3 i niespodziewanie wywalczyli awans do ćwierćfinału regionalnego PP.

Wiślanie Jaśkowice – Wieczysta Kraków 1:1 (1:0), karne: 4:3

Bramki: 1:0 Marszalik 25, 1:1 Jankowski 55.

Wiślanie: Brańczyk – Marszalik, Jaklik, Lewiński, Tetych – Rakowski (39 Gądek), Morawski (46 Kołodziej), Wiśniewski, Ożóg (46 Krasuski) – Cholewa (46 Radwanek), Monsuru (61 Strózik).

Wieczysta: Sapielak – Asmelash, Skrobański, Kasolik, Bąk – Zivec (46 Kot), Pakulski, Knasmullner (65 Swędrowski), Bargiel (46 Faworow), Mak (79 Danielak) – Aralica (46 Jankowski).

Sędziował: Daniel Bołoz (Tarnów).

Żółte kartki: Cholewa, Gądek – Kasolik, Aralica, Faworow, Mak, Knasmuellner;

Czerwona kartka: Skrobański (10, faul taktyczny).