Słynny trener skomentował doniesienia w sprawie objęcia reprezentacji Polski

Roberto Martinez pożegnał się już z reprezentacją Belgii. 49-latek z pewnością długo nie pozostanie bezrobotny. Portal „WP Sportowe Fakty” zapytał szkoleniowca czy byłby zainteresowany objęciem polskiej drużyny narodowej.

Martinez, który pracował z reprezentacją Belgii ponad sześć lat, po ostatnim meczu na mundialu w Katarze ogłosił zakończenie swojej współpracy z federacją w Belgii. Natychmiast pojawiły się spekulacje o jego zatrudnieniu w jednym z czołowych europejskich klubów.

Również w Polsce pojawiły się głosy, że PZPN, który gorączkowo szuka następcy Czesława Michniewicza, powinien skontaktować się z Martinezem. Hiszpański szkoleniowiec w rozmowie z serwisem „WP Sportowe Fakty” na pytanie o ewentualną pracę w naszym kraju nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi.

– Mam wielki szacunek do ludzi pracujących w futbolu. W różnych rolach. Formalnie wciąż obowiązuje mnie umowa z belgijską federacją. W tym momencie nie prowadzę więc żadnych rozmów – powiedział Martinez.

– Do końca roku obowiązuje mnie umowa, o której wspomniałem. Potem będę chciał pewnie trochę odpocząć z rodziną. Pod względem formalnym rozmowy są możliwe od stycznia – dodał Hiszpan.

Martinez prowadził reprezentację Belgii w 79 meczach. Wygrał 56 z nich, zremisował 13, przegrał zaledwie 10. Jego największym sukcesem był brązowy medal zdobyty na mundialu w 2018 roku.


Źródło: WP Sportowe Fakty

Czesław Michniewicz (175) Fortuna 1 Liga (478) Jagiellonia Białystok (325) Lech Poznań (229) Legia Warszawa (560) niższe ligi (140) PKO BP Ekstraklasa (1076) platforma Viaplay (156) PZPN (429) Raków Częstochowa (160) ranking popularności (139) reprezentacja Polski (940) Robert Lewandowski (183) transfery (344) Wieczysta Kraków (260) Wisła Kraków (138) Śląsk Wrocław (156)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.