Statystyczne podsumowanie występów reprezentantów Polski na mundialu

Reprezentacja Polski zakończyła swój udział w mistrzostwach świata porażką z Francją w 1/8 finału. Poniżej garść statystyk dotyczących występów podopiecznych Czesława Michniewicza na mundialu w Katarze.

Czterech zawodników, którzy wystąpili w każdym z czterech spotkań w pełnym wymiarze czasowym. Byli to Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny, Kamil Glik i Matty Cash. 

Ośmiu graczy zaczynało każde spotkanie w pierwszej jedenastce. Oprócz wymienionej czwórki byli to Jakub Kiwior, Grzegorz Krychowiak, Bartosz Bereszyński i Piotr Zieliński. 

Spośród 26-osobowej kadry tylko pięciu zawodników ani przez chwilę nie pojawiło się na boisku w trakcie mundialu. Dwaj rezerwowi bramkarze – Łukasz Skorupski i Kamil Grabara, a także trzej piłkarze z pola – Robert Gumny, Mateusz Wieteska i Szymon Żurkowski. 

Najkrótsze występy zaliczyli Jan Bednarek i Kamil Grosicki, którzy weszli na boisko na ostatnie minuty spotkania z Francją.

Biało-czerwoni strzelili w Katarze trzy bramki – dwie zdobył Lewandowski, jedną Zieliński. Złożyła się na nie tylko jedna asysta, która była autorstwa kapitana naszej reprezentacji. 

To również snajper Barcelony prezentował się najlepiej, jeśli weźmiemy pod uwagę strzały oddawane na bramkę. Lewandowski uderzał aż dziesięć razy, jednak tylko dwie jego próby były strzałami celnymi. Mówimy tutaj o liczbie, która nie uwzględnia rzutów karnych. 

Cztery uderzenia na mundialu oddawał Jakub Kamiński, po trzy Glik i Zieliński, a dwa strzały zanotował Krystian Bielik. Wykluczając rzuty karne, Polacy łącznie tylko pięć razy uderzali celnie na bramkę rywala. 

Pięciu reprezentantów Polski wykonało ponad 100 celnych podań w trakcie mistrzostw – byli to Kiwior, Zieliński, Cash, Bereszyński i Glik. Zdecydowanym liderem pod tym względem był jednak Kiwior, który wykonał 174 celne podania na 205 prób. Drugi w tym zestawieniu Zieliński miał 124 udane podania. W statystyce kontaktów z piłką pierwsze pięć pozycji zajmuje ta sama piątka zawodników.

Polacy nie mieli zbyt wielu prób dryblingów na katarskim mundialu. Najwięcej zanotował Lewandowski – 5, na drugim miejscu z dwoma udanymi dryblingami znaleźli się Kamiński oraz Przemysław Frankowski. 

Najwięcej wślizgów – dziewięć – wykonał Krychowiak, a po siedem Zieliński i Frankowski. 

Najwięcej zablokowanych strzałów miał Cash – 9, z kolei najwięcej przejęć piłki zanotowali Krychowiak i Bielik – po 5. W oddalaniu niebezpieczeństwa od własnej bramki królował Glik, który 23 razy popisywał się takim zagraniem.

Należy oczywiście wspomnieć o Wojciechu Szczęsny, który był zdecydowanym bohaterem Polaków na mundialu. Bramkarz naszego zespołu zachował dwa czyste konta i obronił dwa rzuty karne. Ostatecznie wpuścił pięć bramek, ale wybronił aż 21 strzałów oddanych na bramkę reprezentacji Polski. Aktualnie „Szczena” zdecydowanie prowadzi w całym turnieju w tej klasyfikacji.

Źródło: Flashscore, własne, FIFA

Fortuna 1 Liga (478) Jagiellonia Białystok (324) Legia Warszawa (560) PKO BP Ekstraklasa (1074) PZPN (429) reprezentacja Polski (940) transfery (344) Wieczysta Kraków (260)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.