Trudna, ale zwycięska przeprawa piłkarek Górnika Łęczna

W sobotę piłkarki Górnika Łęczna pokonały 4:3 Pogoń Depol Tczew w kolejnym meczu Ekstraligi kobiet.

– Pogoń Tczew pokazała już, że potrafi walczyć z silniejszymi na papierze rywalami, więc musimy mieć się na baczności i zagrać na swoim poziomie – oceniał przed sobotnim meczem trener Robert Makarewicz.

Już w pierwszej minucie fenomenalnym strzałem zza pola karnego popisała się Klaudia Lefeld, która otworzyła wynik. Chwilę później gospodynie mocno zagroziły bramce Górnika, ale na wysokości zadania stanęła Anna Palińska.

W 26. minucie doszło do wyrównania, kiedy jedenastkę dla Pogoni wykorzystała Katarzyna Nowak. Od tego momentu gospodynie ewidentnie złapały wiatr w żagle i w 33. minucie, wykorzystując błąd gości w obronie, podwyższyły na 2:1.

Strata drugiego gola podziałała na zawodniczki z Łęcznej jak płachta na byka. W ciągu czterech minut ponownie wyszły one na prowadzenie! Na listę strzelczyń wpisywały się Anna Zając i Klaudia Miłek. Ostatecznie do przerwy więcej goli już nie padło.

Po zmianie stron już po dziewięciu minutach Pogoń strzeliła gola na 3:3. Po stracie gola zawodniczki Górnika przejęły inicjatywę w meczu, ale nie potrafiły wykorzystać fdogodnych sytuacji. Najbliżej czwartego trafienia była Milena Kazanowska, po której strzale głową futbolówka trafiła w poprzeczkę. Chwilę później jej uderzenie wybroniła bramkarka, a w kolejnej akcji Klaudia Fabova trafiła w boczną siatkę.

Upragnionego gola dla Górnika przyniósł rzut karny podyktowany w 74. minucie za faul na Oliwii Rapackiej. Jedenastkę na bramkę zamieniła Klaudia Miłek. W końcówce drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczyła jeszcze Dominika Dereń, ale nie wpłynęło to na wynik.

KS Pogoń Dekpol Tczew – GKS Górnik Łęczna 3:4 (2:3)

Bramki: Nowak 26’ (k.), Ejzel 32’, Jędrzejewska 54’ – Lefeld 1’, Zając 36’, Miłek 40’, 74’ (k.)

Pogoń: Kowalik – Nowak, Tabor, Jędrzejewska (72’ Rembalska), Ejzel, Czarnecka (62’ Jeleń), Jałocha, Pąk, Tryka, Tobiczyk (62’ Osowska), Sobal.

Górnik: Palińska – Szymczak, Bużan (46’ Kazanowska), Głąb, Zając, Litwiniec (72’ Cyraniak), Kaczor (46’ Dereń), Rapacka (77’ Jezioro), Lefeld, Fabova, Miłek (84’ Frontczak).

Żółte kartki: Jędrzejewska 29’, Tryka 69’ – Dereń 81’, 90+3’ (czerwona), Lefeld 90+5’.

Sędziowała: Ewelina Fiodorczuk-Sipko.

Źródło: Biuro Prasowe Górnika Łęczna

Fortuna 1 Liga (462) Jagiellonia Białystok (294) Lech Poznań (226) Legia Warszawa (545) PKO BP Ekstraklasa (1007) PZPN (425) reprezentacja Polski (906) transfery (331) Wieczysta Kraków (251)