Boniek blokował powołanie Casha do reprezentacji Polski. Teraz ujawnił dlaczego

Zbigniew Boniek w rozmowie z TVP Sport został zapytany o Matty’ego Casha. Były prezes PZPN ujawnił, dlaczego zarządzając federacją blokował powołanie piłkarza Aston Villi do reprezentacji Polski.

Matty Cash zadebiutował w reprezentacji Polski w 2021 roku – już za kadencji Cezarego Kuleszy. Temat gry piłkarza Aston Villi w naszej kadrze był poruszany jeszcze za prezydentury Bońka. Zibi jednak był temu przeciwny.

Teraz w rozmowie z TVP Sport Boniek ujawnił, jak od kulis wyglądały starania Casha o grę w biało-czerwonych barwach.

– Mam w tym temacie swoją politykę i nie lubię, gdy ktoś podejmuje takie decyzje, kierując się interesem. To trenerzy powinni decydować o składzie, a nie prezesi. Ktoś uznał, że dobrze byłoby, aby Matty zagrał w reprezentacji, pojechał na mundial i zgłosili się do nas. Przyszli do nas: ″Jest temat do zrobienia″. Ale ja nie byłem zainteresowany – przyznał były prezes PZPN.

– Jeśli ktoś chce grać w reprezentacji Polski, to musi mieć polski paszport. Nie podoba mi się sytuacja, w której wyrabia się paszport dopiero wtedy, gdy wyczuje szansę. Ja mam inne podejście do tego tematu. Po moim odejściu pojawiła się mocna grupa promocyjna, która załatwiła Mattiemu polskie dokumenty. Oczywiście, w pewien sposób jest Polakiem, ale do dziś nie mówi nawet po polsku. Ale zostawmy to, niech mu się wiedzie jak najlepiej – dodał.

Matty Cash rozegrał dotychczas 15 spotkań w barwach reprezentacji Polski i zdobył jednego gola. Nieco ponad rok temu wystąpił na mistrzostwach świata w Katarze i wiele wskazuje na to, że pojedzie też na czerwcowe mistrzostwa Europy. 

Cash ostatnio głównie jest krytykowany za słabe występy w kadrze. Prym wiedzie w tym towarzystwo wzajemnej adoracji z Romanem Kołtoniem i Tomaszem Hajto na czele. Jeszcze niedawno obaj panowie twierdzili, że piłkarz Aston Villi rozwiąże problem prawej strony reprezentacji Polski na lata. Dziś jadą z nim jak z furą gnoju. Cóż ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów, ale wspomniani „eksperci”, a w szczególności pierwszy z nich, są jak chorągiewka na wietrze.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.