Remis Promienia Krzywiń w meczu „o sześć punktów”

W niedzielę drużyna Promienia Krzywiń rozegrała mecz z Koroną Wilkowice. Na stadionie w Krzywiniu spotkały się ze sobą zespoły zajmujące czwarte i szóste miejsce w tabeli gr. 4 wielkopolskiej RED BOX Klasy Okręgowej. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Obie bramki w tym meczu padły z rzutów karnych.

Pierwsza połowa to typowy mecz walki. Oba zespoły stworzyły bardzo mało sytuacji bramkowych. Najlepsze sytuacje dla gospodarzy mieli Hubert Wawrzyniak i Andrzej Nowak. Jednak ich strzały z dystansu mijały bramkę Korony. Na przerwę drużyny schodziły bez zdobyczy bramkowej.

Po zmianie stron działo się już więcej. W 50. minucie pierwsi przed szansą zdobycia bramki stanęli goście. Po faulu Jonasza Wojtkowiaka sędzia podyktował rzut karny, który wybronił Michał Sosnowski. Dziesięć minut później w polu karnym Korony sfaulowany został Kacper Mroziński, który chwilę wcześniej pojawił się na placu gry. Pierwsza próba wykonania jedenastki przez Andrzeja Nowaka była nieudana. Jednak sędzia zauważył, że Mateusz Chudziak przed strzałem oderwał obie nogi z linii bramkowej i nakazał powtórzenie rzutu karnego. W drugiej próbie Andrzej Nowak był już jednak bezbłędny i Promień objął prowadzenie.

W 77. minucie mocne uderzenie gości zza pola karnego na rzut rożny wybił Michał Sosnowski. Na 10. minut przed końcem meczu po przypadkowym zagraniu ręką Huberta Wawrzyniaka arbiter podyktował drugi karny dla zespołu z Wilkowic, który na gola zamienił Adrian Cyka. Jeszcze w końcówce meczu po zagraniu Adriana Gościniaka z bliskiej odległości strzelał Kacper Mroziński, ale jego uderzenie wyblokował bramkarz Mateusz Chudziak.

Mecz zakończył się zatem podziałem punktów. W najbliższą sobotę w 21 kolejce zespół Promienia czeka wyjazd do czternastej w tabeli Sparty Miejska Górka. Sobotni rywale drużyny trenera Łukasza Koniecznego po kilku porażkach, pokonali w niedzielę na wyjeździe inny zespół z czołówki Orlę Jutrosin 2:1.