Meksyk jest słabszy niż kiedyś. Nie ma gwiazd, których się teraz boimy

Znany dziennikarz i komentator TVP Sport Mateusz Borek przyznał w rozmowie z „Super Expressem”, że ma mieszane uczucia przed pierwszym spotkaniem na mundialu, w którym rywalem reprezentacji Polski będą Meksykanie. 

We wtorek, 22 listopada, Polska zagra z Meksykiem w pierwszym meczu fazy grupowej MŚ 2022. Nasi najbliżsi rywale w ostatnich siedmiu mundialach… siedem razy grali w fazie pucharowej.

– Meksyk jest słabszy niż kiedyś. Nie ma gwiazd, których się teraz boimy. Bo choćby Corona, najlepszy z nich, jest teraz kontuzjowany, trener skonfliktowany z Chicharito i Carlosem Velą.  Ale ja patrzę też statystycznie, Meksyk zawsze wychodził z grupy. Meksyk ma bardzo mocną ligę i piłkarzy, którzy dla nas mogą być anonimowi, ale to są ludzie, którzy bardzo dobrze grają w piłkę. Ostatnio obejrzałem ich mecz z Kolumbią i do przerwy oni nie dali żyć, zaistnieć drużynie, która przed chwilą nas miażdżyła na mistrzostwach świata. Prowadzili 2:0, dopiero druga połowa zmieniła sytuację i Kolumbijczycy wygrali 3:2 – mówił Mateusz Borek w rozmowie z „Super Expressem”.

Znany komentator nie ukrywał, że ma spore obawy przed spotkaniem kadry Michniewicza z Meksykiem.

– Boję się. Pierwszy mecz bardzo często otwiera albo zamyka wszystko. Jeśli taki mecz z Meksykiem przegrasz, to w drugim jesteś pod ścianą – dodał Borek.

– Na szczęście gramy z Arabią Saudyjską, przed której niedocenianiem przestrzegam ze względu na Herve Renarda. Znam go doskonale, miałem okazję kilkanaście razy komentować Puchar Narodów Afryki i pamiętam, co zrobił jako selekcjoner reprezentacji Zambii, kiedy triumfowali w tych rozgrywkach. Nikt wtedy nie dawał im szans, żeby grali choćby w ćwierćfinale. Arabia Saudyjska to będzie drużyna ułożona i nawet jeśli bez gwiazd, to podporządkowana pod zespół – powiedział Borek.

Czesław Michniewicz (175) Fortuna 1 Liga (478) Jagiellonia Białystok (325) Lech Poznań (229) Legia Warszawa (560) PKO BP Ekstraklasa (1076) PZPN (429) reprezentacja Polski (940) Robert Lewandowski (183) transfery (344) Wieczysta Kraków (260)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.