Michniewicz idzie do sądu. Wytoczy proces o zniesławienie znanemu dziennikarzowi

Z informacji portalu sport.pl wynika, że Czesław Michniewicz wytoczy proces o zniesławienie dziennikarzowi Szymonowi Jadczakowi.

Szkoleniowiec zapowiadał pozwanie dziennikarza już w czerwcu 2022 roku. Ostatecznie do procesu nie doszło, a Michniewicz postanowił przełożyć swoją sprawę na okres po mistrzostwach świata w Katarze.

Dziennikarze sport.pl skontaktowali się z prawnikiem Michniewicza. Profesor Piotr Kruszyński powiedział, że udało mu się zgromadzić odpowiednie dowody, które potwierdzą to, że Szymon Jadczak zniesławił 52-letniego trenera.

– To będzie akt oskarżenia w sprawie prywatnoskargowej o zniesławienie. Jest on w przygotowaniu. Będzie wniesiony w styczniu, to mogę potwierdzić. Mamy ewidentne dowody. Nie chodzi o opinię pana Jadczaka, bo to jest jego sprawa. Chodzi o używanie słów powszechnie uznanych za obelżywe. To już mam z panem trenerem ustalone. Fakt, że przestał być selekcjonerem, nie ma w tej kwestii żadnego znaczenia – wyjaśnił adwokat.

Jadczak 20 czerwca opublikował obszerny artykuł, w którym przeanalizował rozmowy trenera z szefem polskiej mafii piłkarskiej „Fryzjerem” z lat 2003-2005. Dziennikarz śledczy przejrzał akta sprawy dotyczącej afery korupcyjnej w polskiej piłce.

– Szymon Jadczak pomawia trenera Michniewicza o korupcję, o ustawianie meczów, nie mając ku temu żadnych dowodów. Same bilingi rozmów nie mogą świadczyć o przestępstwie. To, że Czesław Michniewicz rozmawiał z „Fryzjerem”, nie jest żadnym dowodem na korupcję – mówił w czerwcu profesor Kruszyński „Faktowi”.

Źródło: sport.pl

Czesław Michniewicz (174) Fortuna 1 Liga (476) Jagiellonia Białystok (312) Lech Poznań (227) Legia Warszawa (555) PKO BP Ekstraklasa (1045) PZPN (426) Raków Częstochowa (159) reprezentacja Polski (931) Robert Lewandowski (183) transfery (335) Wieczysta Kraków (256)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.