OFICJALNIE: Rumuński obrońca opuszcza Jagiellonię Białystok

Bogdn Tiru nie jest już zawodnikiem Jagiellonii. Rumun przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego do CFR Cluj.

Tiru trafił do Jagi zimą 2020 roku z Viitorulu Costanta. Przez trzy lata rozegrał w niej 76 meczów ligowych oraz cztery pucharowe, w których strzelił trzy gole.

Teraz wraca do ojczyzny i będzie zawodnikiem CFR Cluj. Nowy zespół Bogdana Tiru zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli ligi rumuńskiej. Trenerem tej drużyny jest znany w Polsce szkoleniowiec Dan Petrescu.

– Bardzo miło będę wspominał czas spędzony tutaj. Poznałem tutaj znakomitych ludzi, których na pewno będzie mi brakowało. Pierwszy raz wyprowadziłem się na tak długo poza Rumunię. Na początku nie było łatwo, ponieważ musiałem zaadoptować się nie tylko językowo, ale także piłkarsko. Różnica między ligami jest duża. Można powiedzieć, że przyjechałem tutaj jako chłopiec, a wyjeżdżam jako mężczyzna. W Rumunii skupiałem się tylko na samym futbolu, tutaj gra była dużo bardziej intensywna, musiałem sporo poświęcić czasu na siłowni, aby dopasować się do wymogów Ekstraklasy. Żałuję, że nie zdążyłem dobrze poznać języka polskiego, chociaż jest bardzo trudny. Sam Białystok bardzo mi się podobał, wszystko jest w nim blisko siebie położone.

– Długo myślałem, czy wrócić do ojczyzny. Być może ktoś uzna, że to moja porażka, ale Cluj ma duże ambicje, chce regularnie grać o europejskie puchary, a ja liczę na grę w kadrze narodowej. Bardzo będzie mi brakowało wspólnych żartów z Bojanem Nasticiem, czy Jesusem Imazem. W naszej szatni czułem się jak w rodzinie. O ofercie z Cluj wiedziałem od grudnia, rozmawiałem z trenerem i dyrektorem sportowym. Negocjacje toczyły się jeszcze z jednym klubem, ale moim zdaniem Cluj był bardziej konkretny. Na koniec chcę wszystkim podziękować, kolegom z drużyny, wszystkim trenerom, pracownikom klubowym oraz kibicom Jagiellonii, którzy bardzo dużo mi dali. Ja zawsze starałem się być w pełni profesjonalistą. Starałem się nikogo nie zawieźć, chociaż miniony rok nie był najlepszy w naszym wykonaniu. Niemniej liczę, że będę dobrze wspominany w Białymstoku. Raz jeszcze mówię wszystkim dziękuję – powiedział Tiru przed wyjazdem do Rumunii.

Z tytułu sprzedaży obrońcy klub z Podlasia otrzyma około 250 tysięcy euro, a kolejne 100 tysięcy po spełnieniu bonusów wpisanych w kontrakcie.

Źródło: Jagiellonia Białystok

4 Liga Bundesliga Cezary Kulesza Czesław Michniewicz Fortuna 1 Liga III liga grupa 4 Jagiellonia Białystok klasa okręgowa Lech Poznań Legia Warszawa Michał Probierz niższe ligi PKO BP Ekstraklasa platforma Viaplay Premier League PZPN Raków Częstochowa ranking popularności reprezentacja Polski Robert Lewandowski transfery Wieczysta Kraków Wisła Kraków Wisła Płock Zagłębie Lubin Zbigniew Boniek Śląsk Wrocław

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.