Wiceprezes PZPN o przyszłości Probierza. „Nie awansuje, nie będzie selekcjonerem”

W rozmowie z tygodnikiem „Piłka Nożna” wiceprezes PZPN, Adam Kaźmierczak zabrał głos na temat przyszłości Michała Probierza.

Reprezentacja Polski nie zdołała wywalczyć bezpośredniego awansu na Euro 2024. Teraz, aby pojechać na turniej do Niemiec, trzeba wygrać w barażach. 21 marca podopieczni Michała Probierza zmierzą się na PGE Narodowym z Estonią. Jeśli wygrają, 26 marca na wyjeździe zagrają z Walią lub Finlandią. Zwycięzca tego spotkania zagra na mistrzostwach Europy.

Wiceprezes PZPN Adam Kaźmierczak w rozmowie z tygodnikiem „Piłka Nożna” wierzy w awans.

– Pod względem finansowym federacja poradzi sobie i bez awansu, choć zapewne trzeba będzie poszukać ograniczenia wydatków. Kwestia wizerunkowa natomiast, kwestia ewentualnej nieobecności reprezentacji Polski na imprezie, która odbędzie się tuż za naszą granicą, to nie są sprawy wyłącznie PZPN. To stanie się sprawą narodową – powiedział.

– Michał Probierz jest na tyle charakternym człowiekiem, że bez względu na zapisy w kontrakcie, jeśli nie wywalczy awansu, moim zdaniem nie będzie dłużej trenerem drużyny narodowej. Nie sprawdzimy tego, bo jestem przekonany o pozytywnych dla kadry rozstrzygnięciach w meczach barażowych. Ale wprost odpowiadając na pytanie, moim zdaniem – tak, zrezygnuje – podkreślił wiceprezes PZPN.

– (Probierz) Nabrał pokory, ale złapał też dobry kontakt z zawodnikami, w odróżnieniu od Fernando Santosa. To może zadecydować o tym, że drużyna narodowa przejdzie przez baraże. Z wielu względów zatem marzec będzie kluczowy dla polskiej piłki – zakończył Kaźmierczak.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.