#WszyscyDoWioseł: Ponad 200 tys. zł dla osób w kryzysie bezdomności

Podczas piątej edycji flagowej akcji Fundacji Legii, zebrano ponad 200 tys. zł, które zostaną przekazane na rzecz osób w kryzysie bezdomności, którzy znajdują się pod opieka Fundacji Daj Herbatę.

Około 500 uczestników w trakcie 10 godzin pokonało na ergometrach 1070 km, czyli dystans równy odległości między Warszawą a Monachium. Obecnie dzięki akcji, licytacjom (m.in. koszulki reprezentacji Polski z podpisami zawodników), prowadzonym skarbonkom i zaangażowaniu partnerów zgromadzono już ponad 200 tys. zł. Wciąż prowadzona jest zrzutka na cel wydarzenia: https://zrzutka.pl/wdw.

W charytatywnych regatach wiosłowali m.in. Warszawianka Roku Małgorzata Szumowska, aktorka, producentka filmowa i piosenkarka Natalia Janoszek, influencerzy Wujaszek Liestyle i Kasia Dziurska, aktorzy Teatru Kwadrat: Ilona Chojnowska, Aleksandra Radwa, Hiroaki Murakami i Gamou Fall, dziennikarze sportowi, wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, dziennikarz Piotr Kędzierski, raper „Bilon”, przedstawiciele Top Model, Rinke Rooyens, medalistki olimpijskie w wioślarstwie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillman oraz osoby już znajdujące się po opieką Fundacji Daj Herbatę, sztab i zawodnicy Legii II Warszawa oraz zawodnicy Akademii Koszykówki Legii.

– Z akcją #WszyscyDoWioseł wróciliśmy po przerwie spowodowanej pandemią i zgromadziliśmy wiele osób i firm – wśród nich są takie, które płyną z nami od pierwszej edycji – łącząc sportową rywalizację z niesieniem pomocy. Bardzo ważny jest dla nas fakt, że przy organizacji akcji nagłaśniamy również konkrety problem społeczny. Bezdomność, która jest marginalizowana, ma wiele przyczyn, często łączy się z dramatami rodzinnymi i osobistymi. Wspólnie z Fundacją Daj Herbatę chcemy zwrócić uwagę na trudną sytuację tych osób i wesprzeć je – mówi prezes Fundacji Legii Anna Mioduska.

Partnerem głównym #WszyscyDoWioseł została firma OEX.

Pozostali sponsorzy: Dentons, Herbapol, OPPO, Totalizator Sportowy, HelpNow24, Rohlig Suus, Adamed, AlphaVision, Cisowianka, Budlex, SolterCapital, WineAvenue, Desa, Erbud, Belvedere, AZS AWF, Bukat, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich i Melody. Partnerem technicznym wydarzenia był Orangetheory Fitness.

Źródło: Biuro Prasowe Legii Warszawa

Fot. Janusz Partyka/Legia.com

Czesław Michniewicz (174) Fortuna 1 Liga (467) Jagiellonia Białystok (305) Lech Poznań (226) Legia Warszawa (547) niższe ligi (140) PKO BP Ekstraklasa (1028) platforma Viaplay (156) PZPN (425) Raków Częstochowa (156) ranking popularności (139) reprezentacja Polski (910) Robert Lewandowski (181) transfery (331) Wieczysta Kraków (251) Śląsk Wrocław (143)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.