Polscy ampfutboliści zaczynają rok 2024 od dwumeczu z Maroko

To będzie mocne otwarcie roku 2024. Reprezentację Polski w ampfutbolu czekają dwa wyjazdowe mecze z Maroko.  – To jedna z najsilniejszych drużyn na świecie. Postanowiliśmy sprawdzić to osobiście – mówi selekcjoner, Dmytro Kameko. Mecze będą ważnym etapem przygotowań do czerwcowych mistrzostw Europy.

Rok 2024 w świecie ampfutbolu stoi pod znakiem Euro, które w czerwcu odbędzie się we Francji. W kwietniu, w ramach przygotowań, reprezentacja Polski pojawi się w Krakowie, by wziąć udział w turnieju towarzyskim, a teraz jest przed nią dwumecz z Maroko. Pierwsze starcie już w czwartek 22 lutego (godz. 15:30), drugie natomiast w sobotę 24 lutego (również godz. 15:30). Transmisję z obu meczów przeprowadzi TVP Sport – spotkania będzie można śledzić na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej.

Selekcjonerowi zależało, by jego drużyna zmierzyła się z zespołem spoza Starego Kontynentu. – Przygotowujemy się do Mistrzostw Europy, więc zależało nam, by europejscy rywale nie mieli możliwości, by uważnie przyjrzeć się naszej grze. Oczywiście, będą mogli zobaczyć transmisję, ale to nie to samo. Z tego powodu szukaliśmy mocnego przeciwnika spoza Europy i w ten sposób padło na Maroko – mówi Dmytro Kameko.

Podczas ostatnich mistrzostw świata Maroko zajęło piąte miejsce. Udział w ubiegłorocznej edycji African Para Games marokańscy ampfutboliści zakończyli na miejscu drugim. W finale lepsza okazała się reprezentacja gospodarzy turnieju, Ghana. W składzie Maroko jest kilku piłkarzy znanych z boisk PZU Amp Futbol Ekstraklasy. W zakończonym niedawno sezonie Ilyass Sbiyaa i Mohcine Chrharh reprezentowali barwy Śląska Wrocław, a Mohammed Aharchi TSP Kuloodpornych Bielsko-Biała.

– To dobrzy zawodnicy, dysponujący dużą szybkością. Zobaczymy, jak będą wyglądali na tle drużyny narodowej – mówi Kameko, który na ten dwumecz ma konkretny plan. – Chcemy tym razem skupić się na dwóch elementach. Po pierwsze, planujemy poprawić intensywność naszej gry. Po drugie, będziemy dążyć do tego, by odległość między linią obrony, a atakiem była jak najmniejsza – zaznacza selekcjoner.

Bramkarz Łukasz Miśkiewicz gdy słyszy o afrykańskim rywalu, myślami wraca do mistrzostw świata w 2018 roku. Biało-czerwoni odpadli wtedy w ćwierćfinale po przegranej z Angolą. – Ta porażka do dziś siedzi mi w głowie. Goniliśmy mecz, doprowadziliśmy do wyrównania, a w dogrywce prowadziliśmy 3:1, by ostatecznie przegrać po karnych. Trudno było w to uwierzyć, a potem dojść do siebie… Tak mało brakowało, byśmy awansowali do półfinału – wspomina.

Maroko to podobna drużyna do Angoli. – Mają sporo technicznych zawodników i stawiają na indywidualną grę. Każdy trochę dla siebie. Dla nas to dobrze, bo my stawiamy na grę zespołową. Ostatnio mierzyliśmy się z nimi przy okazji Amp Futbol Cup 2022. Wtedy udało się wysoko wygrać, ale tym razem spodziewam się trudniejszego meczu – podkreśla bramkarz Kuloodpornych Bielsko-Biała.

Miśkiewicz jest zdania, że polski zespół w ostatnich miesiącach zrobił spory postęp. – Nauczyliśmy się grać nie tylko do przodu, ale też do tyłu. Wcześniej wykorzystywaliśmy boczne sektory boiska, które w piłce stanowią mniejsze zagrożenie dla bramki. Teraz skupiamy się na centrum boiska, chcemy jak najszybciej przesuwać się do przodu i do tyłu, grać na jeden kontakt. Wymaga to od nas świetnego przygotowania fizycznego, ale przynosi dobre efekty. Świat ampfutbolu ciągle idzie do przodu i trzeba się cały czas rozwijać. Afrykańskie drużyny grają siłowo. Taktyka nie jest dla nich najważniejsza, za to są bardzo wybiegani. A my, jeśli chcemy myśleć o medalach, musimy mieć i szybkość, i taktykę – dodaje bramkarz reprezentacji Polski.

Na wiosnę drużyna spotka się w Krakowie, by w dniach 6-7 kwietnia rozegrać turniej towarzyski. – To będzie już ostatni szlif przed mistrzostwami Europy. I zarazem okazja, by poprawić ewentualne błędy, które zostały popełnione w meczach przeciwko Maroko – zapowiada Kameko.

Sponsor Główny Reprezentacji Polski: ORLEN

Oficjalny Sponsor: PZU

Ambasador: Robert Lewandowski

Oficjalni Partnerzy: forBET, NAC, PZPN

Partner Techniczny: 4F

Partner Logistyczny: IFB

Partner Dietetyczny: Body Chief

Partner Medyczny: Ottobock Polska

Partnerzy: Pentagon Research, Poczta Polska, Uzdrowisko Ustroń

Dostawca Floty: Grupa Cichy-Zasada

Dofinansowanie ze środków: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Źródło i foto: Biuro Prasowe Amp Futbol Polska

4 Liga A-klasa Arka Gdynia B-klasa Bayern Monachium Bundesliga Cezary Kulesza Czesław Michniewicz Euro 2020 eWinner 2 Liga Fernando Santos Fortuna 1 Liga III liga grupa 4 IV liga Jagiellonia Białystok klasa okręgowa koronawirus Lechia Gdańsk Lech Poznań Legia Warszawa Liga Europy Liga Narodów Michał Probierz Miedź Legnica Mundial niższe ligi Paulo Sousa PKO BP Ekstraklasa platforma Viaplay Pogoń Szczecin Premier League PZPN Raków Częstochowa ranking popularności reprezentacja Polski Robert Lewandowski transfery Viaplay Warta Poznań Wieczysta Kraków Wisła Kraków Wisła Płock Zagłębie Lubin Zbigniew Boniek Śląsk Wrocław

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.