Radosna niedziela w Kościanie. Futsalowy zespół świętuje awans do II ligi

To była radosna niedziela w Kościanie. Zespół Futsalu Kościan awansował do 2 ligi. Stało się tak po wygranym drugim meczu barażowym z Wielimem Szczecinek 3:1.

Przypomnijmy, iż pierwsze spotkanie w Szczecinku zakończyło się także zwycięstwem drużyny trenera Krzysztofa Bartkowiaka. W pierwszej połowie mimo wielu sytuacji z obu stron kibice nie zobaczyli gola. Była to w głównej mierze zasługa bramkarzy, którzy świetnie spisywali się między słupkami.

Po zmianie stron również bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis, który dawał awans gospodarzom. Jednak już w pierwszych czterech minutach zawodnicy z Kościana zaliczyli cztery przewinienia. W 30. minucie bramkę dla gospodarzy strzelił Łukasz Biały. Ten sam zawodnik chwilę później podwyższył na 2:0. W 35. minucie goście złapali kontakt za sprawą Patryka Drozdowskiego. Ale ostatnie słowo należało do Michała Waliszewskiego, który ustalił wynik meczu a tym samym przypieczętował awans gospodarzy do 2 ligi.

To wielki sukces Futsalu Kościan, który już po pierwszym sezonie istnienia awansował do rozgrywek centralnych. Niedzielny mecz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców. Obecna była też na trybunach „delegacja” ze Szczecinka.

Po meczu w hali odbyła się feta. Były przemówienia, śpiewy i Lał się szampan. Prezes Fogo Futsal Ekstraklasy Paweł Mrozkowiak w imieniu Wielkopolskiego ZPN wręczył drużynie puchar za Mistrzostwo 3 Wielkopolskiej Ligi Futsalu.

4 Liga (98) A-klasa (92) Arka Gdynia (89) B-klasa (91) Bayern Monachium (79) Bundesliga (108) Cezary Kulesza (130) Czesław Michniewicz (174) Euro 2020 (83) eWinner 2 Liga (72) Fernando Santos (88) Fortuna 1 Liga (462) III liga grupa 4 (110) IV liga (78) Jagiellonia Białystok (294) klasa okręgowa (121) koronawirus (75) Lechia Gdańsk (87) Lech Poznań (226) Legia Warszawa (545) Liga Europy (87) Liga Narodów (73) Michał Probierz (120) Miedź Legnica (81) Mundial (90) niższe ligi (140) Paulo Sousa (98) PKO BP Ekstraklasa (1007) platforma Viaplay (156) Pogoń Szczecin (91) Premier League (128) PZPN (425) Raków Częstochowa (155) ranking popularności (139) reprezentacja Polski (906) Robert Lewandowski (181) transfery (331) Viaplay (89) Warta Poznań (80) Wieczysta Kraków (251) Wisła Kraków (134) Wisła Płock (115) Zagłębie Lubin (100) Zbigniew Boniek (128) Śląsk Wrocław (138)