Reprezentant Polski prosił, by Argentyńczycy nie atakowali. Jeśli FIFA zdecyduje się zająć tym tematem, to może wezwać piłkarza

Reprezentant Argentyny, Nicolas Tagliafico ujawnił kilka dni temu, że jeden z reprezentantów Polski podczas meczu na mistrzostwach świata miał prosić go, by “Albicelestes” nie atakowali już po golu na 2:0. Teraz sprawę skomentował były prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

– W meczu z Polską po pierwszym naszym golu oni nie chcieli już więcej grać. Kiedy zdobyliśmy drugiego, około 60. minuty, jeden z Polaków powiedział do mnie, na ile potrafił po hiszpańsku: „Nie atakujcie więcej, proszę!” Kolejny gol mógłby ich wyeliminować – zdradził Tagliafico.

Argentyńczycy ostatecznie wygrali 2:0 i obie drużyny awansowały do 1/8 finału. Do sprawy na kanale “Prawda Futbolu” odniósł się były prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

– Tagliafico na pewno sobie tego nie wymyślił. Bo nie miał powodów, żeby po miesiącu sobie coś takiego wymyślić. W ogóle ten mecz z Polską w całej rzeczywistości mundialowej Argentyny odgrywał najmniejszą rolę, bo były ciekawsze spotkania. Wiem nawet, w której to było minucie i gdzie to się stało. Na środku boiska. Jakby ktoś to przejrzał, to jest taki dialog, jak jeden z polskich piłkarzy podchodzi do Tagliafico i zakrywają usta – stwierdził Boniek.

Zdaniem wiceprezydenta UEFA wspomniana sytuacja może mieć konsekwencje.

– Nie chciałbym o tym rozmawiać. To jest niebezpieczne. To nie jest bajka. To rzecz bardzo poważna. Bo jeśli FIFA zdecyduje się zająć tym tematem, to może wezwać piłkarza. To nie jest dialog, to jest nawoływanie do czegoś, co zmienia wynik i sytuację na boisku – powiedział Boniek.


Źródło: Prawda Futbolu

Cezary Kulesza Czesław Michniewicz Fortuna 1 Liga Jagiellonia Białystok Lech Poznań Legia Warszawa Michał Probierz niższe ligi PKO BP Ekstraklasa platforma Viaplay PZPN Raków Częstochowa ranking popularności reprezentacja Polski Robert Lewandowski transfery Wieczysta Kraków Wisła Kraków Śląsk Wrocław

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.