Są trenerzy, którzy dostali telefon od PZPN, ale odmówili po obejrzeniu meczów naszej reprezentacji

Adrian Mierzejewski, były reprezentant Polski zdradził kogo widziałby w roli nowego selekcjonera naszej kadry narodowej.

– Nasi zawodnicy, szczególnie ci młodzi, potrzebują kogoś z dobrym CV, z doświadczeniem. Paszport nie jest najważniejszy, choć moim zdaniem powinniśmy postawić na zagranicznego trenera, który był już na dużym turnieju i dostałby trochę czasu – stwierdził Mierzejewski w rozmowie z „tvpsport.pl”.

Przez czołowe media w naszym kraju przewinęło się i wciąż przewija wiele nazwisk kandydatów do pracy z reprezentacją Polski. Nie wszyscy jednak traktują pracę z biało-czerwonymi jako ciekawe wyzwanie, dla którego warto zaryzykować swoją reputację. Przykładem jest choćby Roberto Martinez. Z byłym selekcjonerem reprezentacji Belgii rozmawiał PZPN, co zdradził Cezary Kulesza. Jednak słynny szkoleniowiec zdecydował się na przyjęcie oferty z Portugalii. Więcej o tym TUTAJ

Według Mierzejewskiego podobnych przypadków było więcej. Jego zdaniem wpływ na to miał poziom gry reprezentacji w ostatnich meczach.

– Wiem, że wiele CV trafiło do PZPN. Też nie wszyscy chcą przejąć naszą reprezentację. Są holenderscy trenerzy, którzy dostali telefon od związku, ale odmówili po obejrzeniu naszych spotkań. Nie wszyscy chcieliby pracować z Polską. Widząc nasze mecze w Katarze, niektórzy mogą stwierdzić, że ciężko nagle zacząć grać w piłkę, rozgrywać od tyłu i klepać jak Barcelona. Prezes Kulesza nie może się spieszyć z decyzją – podsumował Mierzejewski.

Adrian Mierzejewski

Źródło: TVP Sport

Czesław Michniewicz Fortuna 1 Liga Jagiellonia Białystok Lech Poznań Legia Warszawa PKO BP Ekstraklasa PZPN Raków Częstochowa reprezentacja Polski Robert Lewandowski transfery Wieczysta Kraków Śląsk Wrocław

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.