Wsparcie finansowe dla Wisły Kraków. „Razem budujemy coś wyjątkowego”

Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków pozytywnie rozpatrzyło prośbę prezesa Jarosława Królewskiego i wesprze klub finansowo.

Celem Wisły Kraków w obecnym sezonie jest powrót do PKO BP Ekstraklasy. „Biała Gwiazda” aktualnie plasuje się na czwartej pozycji w tabeli Fortuna 1 Ligi. Krakowski zespół awansował też do półfinału krajowego pucharu, gdzie zmierzą się z Piastem Gliwice.

Niestety, Wisła wciąż zmaga się z problemami finansowymi. W tym aspekcie sytuacja klubu jest daleka od stabilnej i pozostawia wiele do życzenia.

Z tego powodu prezes Jarosław Królewski zwrócił się do Stowarzyszenia Socios Wisła Kraków z prośbą o udzielenie wsparcia w wysokości 1,5 miliona złotych. Taka kwota miałaby pomóc między innymi w utrzymaniu wszystkich drużyn w klubie czy wypłacaniu bieżących wynagrodzeń.

Po kilku dniach oczekiwania władze „Białej Gwiazdy” otrzymały pozytywną odpowiedź.

– W finałowym głosowaniu Socios Wisła Kraków wspólnie zdecydowaliśmy, że pozytywnie odpowiemy na wniosek prezesa TS Wisła Kraków SA, Jarosława Królewskiego, w którym poprosił on nasze Stowarzyszenie o wsparcie w finansowaniu bieżących wydatków klubu. Pomoc Socios Wisła w tym bardzo trudnym dla Białej Gwiazdy momencie jest nieoceniona. Środki w wysokości 1 500 000 zł, które zostaną klubowi przekazane, pozwolą pokryć dużą część zobowiązań licencyjnych. Warto podkreślić, jak wielką rolę w funkcjonowaniu klubu odgrywa nasze Stowarzyszenie – tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy Biała Gwiazda otrzymała od naszej organizacji olbrzymią kwotę w wysokości 2 650 000, a przez nieco ponad 5 lat wsparliśmy nasz ukochany klub kwotą blisko 8 milionów złotych (dokładnie 7 963 729,59 zł) – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym przez Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków.

Jarosław Królewski zamieścił podziękowania na platformie X.

– Dziś wszystkie drużyny Wisły Kraków i pracownicy/współpracownicy klubu, za których klub bierze odpowiedzialność oraz ci, którzy go tworzą na co dzień pojawili się przy R22 w liczbie ponad >500. Dziękujemy @SociosWisla za wsparcie. Razem budujemy coś wyjątkowego – napisał prezes Wisły.

4 Liga A-klasa Arka Gdynia B-klasa Bayern Monachium Bundesliga Cezary Kulesza Czesław Michniewicz Euro 2020 eWinner 2 Liga Fernando Santos Fortuna 1 Liga III liga grupa 4 IV liga Jagiellonia Białystok klasa okręgowa koronawirus Lechia Gdańsk Lech Poznań Legia Warszawa Liga Europy Liga Narodów Michał Probierz Miedź Legnica Mundial niższe ligi Paulo Sousa PKO BP Ekstraklasa platforma Viaplay Pogoń Szczecin Premier League PZPN Raków Częstochowa ranking popularności reprezentacja Polski Robert Lewandowski transfery Viaplay Warta Poznań Wieczysta Kraków Wisła Kraków Wisła Płock Zagłębie Lubin Zbigniew Boniek Śląsk Wrocław

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.