Rzecznik etyki PZPN zabrał głos w sprawie premii dla piłkarzy reprezentacji

Temat premii dla polskich piłkarzy za występ w mundialu, od kilkunastu dni, wzbudza sporo emocji. Głos w sprawie zabrał też rzecznik etyki PZPN, którym jest ksiądz Jerzy Kostorz.

W rozmowie z „Przeglądem Sportowym Onet” stwierdził, że sytuacja nie byłaby tak zła, gdyby na spotkaniu z premierem, przed wylotem kadry do Kataru, pojawił się prezes związku, Cezary Kulesza.

– Gdyby takie spotkanie odbyło się z udziałem władz związku, nie mielibyśmy takich fatalnych efektów wizerunkowych, o których mówimy dzisiaj – powiedział ksiądz Kostorz.

– W mojej ocenie z wypowiedzi prezesa Kuleszy wynika, że zależało mu na oficjalnej formule tego spotkania i ja się z nim zgadzam – dodał.

Duchowny stwierdził, że wysokość premii powinna być ustalona wcześniej, aby nie było spekulacji. Z drugiej strony przyznał, że piłkarze akurat niekoniecznie potrzebują dodatkowych bonusów, ale z drugiej strony obietnic trzeba dotrzymywać.

– Można było przerzucać się argumentami, czy awans do 1/8 finału mistrzostw świata jest sukcesem, ale niestety dyskusja poszła w stronę państwowej premii. Na dodatek piłkarze nie są osobami, które tych wielkich pieniędzy koniecznie potrzebują. Inna sprawa, że jak się komuś coś obiecuje, powinno się to zrobić poważnie. Nie widzę poważnego podejścia do tematu ani z jednej, ani z drugiej strony – powiedział ksiądz Kostorz.

Źródło: Przegląd Sportowy Onet

Cezary Kulesza (133) Czesław Michniewicz (175) Fortuna 1 Liga (478) Jagiellonia Białystok (325) Lech Poznań (229) Legia Warszawa (560) Michał Probierz (131) niższe ligi (140) PKO BP Ekstraklasa (1076) platforma Viaplay (156) PZPN (429) Raków Częstochowa (160) ranking popularności (139) reprezentacja Polski (940) Robert Lewandowski (183) transfery (344) Wieczysta Kraków (260) Wisła Kraków (138) Śląsk Wrocław (156)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.