Cezary Kulesza o wyborze selekcjonera. Prezes PZPN ma poważnego kandydata

Cezary Kulesza, prezes PZPN, rozmawiał z dziennikarzami TVP Sport. Szef polskiej federacji zabrał głos na temat wyboru nowego selekcjonera reprezentacji.

Cezary Kulesza nie spieszy się z podjęciem decyzji. Prezes PZPN nie zamierza podawać terminu, w którym obwieści nazwisko nowego sternika kadry narodowej.

– Nie chcę się deklarować. Rozmowy trwają. Nie chcę podawać wiążącej daty. Ciężko pracujemy i najbliższe tygodnie na pewno przyniosą rozwiązanie tej sprawy – powiedział prezes.

– Mogę powiedzieć, że mamy wyselekcjonowaną grupę trenerów. Jak to się mówi, w piłce nożnej jest też ławka rezerwowych i cały czas pracujemy. Zwracam uwagę na to, czy dany trener kiedykolwiek wcześniej pracował z jakąś reprezentacją. To dość istotne. Prowadzenie drużyny klubowej jest czymś zupełnie innym – stwierdził Kulesza w rozmowie z portalem „tvpsport.pl”.

–  Kandydaci są, ale żeby można było ogłosić nowego trenera, to dwie strony muszą być zgodne, co do podpisania umowy. Jak wiemy, każdy trener ma menedżera, prawników, którzy skrupulatnie śledzą każdy kontrakt, zwracają uwagę na przecinek, kropkę. My ze strony PZPN też musimy dokładnie sprawdzić umowę. Jak wiemy z doświadczenia, że później rozstania mogą być bardzo kosztowne. Musimy wszystkiego dopilnować, aby dwie strony były dobrze zabezpieczone – podkreślił.

Większość ekspertów, jak też i kibiców jest za wyborem obcokrajowca. W gronie kandydatów są jednak również Polacy. O jednym z nich poważnie myśli Kulesza.

– Myślę, że z Michałem na tyle dobrze się znamy i wiem, że jest dobrym trenerem. Na pewno Michał Probierz krąży w mojej głowie. Nie deklaruję się i nie mówię, jaka jest sytuacja. Czas pokaże – przyznał Kulesza.

Reprezentacji Polski na pewno nie przejmie Roberto Martinez, który będzie pracował z drużyną Portugalii. Ten słynny szkoleniowiec był w kręgu zainteresowań PZPN.

– Tak, to nie były plotki. Były między nami rozmowy – potwierdził Cezary Kulesza.

Źródło: TVP Sport

2 Liga 4 Liga A-klasa Arka Gdynia B-klasa Bayern Monachium Bundesliga Cezary Kulesza Czesław Michniewicz Euro 2020 Fernando Santos Fortuna 1 Liga III liga grupa 4 IV liga Jagiellonia Białystok klasa okręgowa koronawirus Lechia Gdańsk Lech Poznań Legia Warszawa Liga Europy Liga Narodów Michał Probierz Miedź Legnica Mundial niższe ligi Paulo Sousa PKO BP Ekstraklasa platforma Viaplay Pogoń Szczecin Premier League PZPN Raków Częstochowa ranking popularności reprezentacja Polski Robert Lewandowski transfery Viaplay Warta Poznań Wieczysta Kraków Wisła Kraków Wisła Płock Zagłębie Lubin Zbigniew Boniek Śląsk Wrocław

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.